All Products
Characteristic Plant Aroma Botanical Plant Extracts Rich in Lovastatin for Pharmaceutical Cosmetic and Nutraceutical Product
| Product Appearance: | Colorless Acicular Crystal |
|---|---|
| Uasge: | Skin Care, Food |
| Storageconditions: | Cool, Dry Place Away From Direct Sunlight |
Food Application Plant Extracts Water Soluble Or Oil Soluble Depending On Extract 10 to 20g Free Sample Included
| Solubility: | Water-soluble Or Oil-soluble Depending On Extract |
|---|---|
| Effect: | Enhance Immunity |
| General Source: | Polygala Tenuifolia Willd |
Shelf Life 24months Plant Extracts Einecs 204 680 1 10 to 1 Pure Botanical Extracts for in Food Supplements and Cosmetics
| Product Appearance: | Colorless Acicular Crystal |
|---|---|
| Effect: | Enhance Immunity |
| Taste: | Bitter |
Plant Extracts Polygala Tenuifolia Willd extract 10-20g Free Sample Suitable For Pharmaceutical Industry
| Shelf Life: | 24months |
|---|---|
| Product Appearance: | Colorless Acicular Crystal |
| Activeingredients: | Flavonoids, Alkaloids, Tannins, Polyphenols |
Dry Place Away From Direct Sunlight Botanical Plant Extracts Food Application Extracts Derived from Natural Plant Sources
| Cas Number: | 611-71-2 |
|---|---|
| Active Ingredients: | Lovastatin |
| General Source: | Polygala Tenuifolia Willd |
10 to 1 Traditional Plant Extracts stored cool ensuring natural extracts suitable for pharmaceutical and personal care formulations
| Activeingredients: | Flavonoids, Alkaloids, Tannins, Polyphenols |
|---|---|
| Storageconditions: | Cool, Dry Place Away From Direct Sunlight |
| Uasge: | Skin Care, Food |
Plant Extracts Ergothioneine Containing Agaricus Blazei Murill Powder for in Nutraceutical Food and Medical Applications
| Packaging Details: | 25kg/bag or drum |
|---|---|
| Delivery Time: | 2 weeks |
| Payment Terms: | T/T,L/C |
Colorless Acicular Crystal Plant Extracts Sourced Polygala Tenuifolia Willd 10-20g Free Sample Suitable For Pharmaceutical Industry
| Shelf Life: | 24months |
|---|---|
| Product Appearance: | Colorless Acicular Crystal |
| Activeingredients: | Flavonoids, Alkaloids, Tannins, Polyphenols |
Country of origin Chicken Flavor Food Seasoning perfect ingredient for food manufacturers seeking authentic savory taste
| Caloriesperserving: | 10 Kcal |
|---|---|
| Productcategory: | Food Seasoning |
| Servingsize: | 1 Tsp (5g) |
Country of origin Chicken Flavor Food Seasoning perfect ingredient for food manufacturers seeking authentic savory taste
| Caloriesperserving: | 10 Kcal |
|---|---|
| Productcategory: | Food Seasoning |
| Servingsize: | 1 Tsp (5g) |

